Schedule

The U18 Tournament will all be played on pitches 1 and 2, whilst the U16 Tournament will all be played on pitches 3 and 4.

Pitch 1 – U18 Tournament

Round Time Pitch 1
1 08:30 Marlborough College vs Kolej Profesional Mara Bandar Penawar
2 08:50 UWCSEA East vs SSTMI Tsunami
3 09:10 Kolej Profesional Mara Bandar Penawar vs SAIS
4 09:30 SSTMI Tsunami vs Garden International School
5 09:50 Marlborough College vs SAIS
6 10:10 UWCSEA East vs Garden International School
7 10:30 Break
8 10:50 Cup Quarter final 1
9 11:10 Cup Quarter final 2
10 11:30 9th – 12th Semi final 1
11 11:50 Break
12 12:10 5th – 8th Semi final 1
13 12:30 Cup Semi final
14 12:50 9th – 10th Playoff
15 13:10 5th – 6th Playoff
16 13:30 Cup Final

Pitch 2 – U18 Tournament

Round Time Pitch 2
1 08:30 AIS vs Lycée Français de Singapour
2 08:50 UWCSEA Dover vs Kolej Vokasional Tanjung Puteri
3 09:10 Lycée Français de Singapour vs Johor Wildcats
4 09:30 Kolej Vokasional Tanjung Puteri vs Singapore American School
5 09:50 AIS vs Johor Wildcats
6 10:10 UWCSEA Dover vs Singapore American School
7 10:30 Break
8 10:50 Cup Quarter final 3
9 11:10 Cup Quarter final 4
10 11:30 9th – 12th Semi final 2
11 11:50 Break
12 12:10 5th – 8th Semi final 2
13 12:30 Cup Semi final
14 12:50 11th – 12th Playoff
15 13:10 7th – 8th Playoff
16 13:30 3rd – 4th Playoff

Pitch 3 – U16 Tournament

Round Time Pitch 3
1 08:30 Marlborough College vs SMK Seri Pulai Perdana
2 08:50 SMK Tun Ismail vs UWCSEA Dover
3 09:10 SMK Seri Pulai Perdana vs Garden International School
4 09:30 UWCSEA Dover vs Singapore American School
5 09:50 Marlborough College vs Garden International School
6 10:10 SMK Tun Ismail vs Singapore American School
7 10:30 Break
8 10:50 Cup Quarter final 1
9 11:10 Cup Quarter final 2
10 11:30 9th – 12th Semi final 1
11 11:50 Break
12 12:10 5th – 8th Semi final 1
13 12:30 Cup Semi final
14 12:50 9th – 10th Playoff
15 13:10 5th – 6th Playoff
16 13:30 Cup Final

Pitch 4 – U16 Tournament

Round Time Pitch 4
1 08:30 UWCSEA East vs MRSM Johor Bahru
2 08:50 SMK Kelapa Sawit vs Lycée Français de Singapour
3 09:10 MRSM Johor Bahru vs AIS
4 09:30 Lycée Français de Singapour vs Kolej Vokasional Tanjung Puteri
5 09:50 UWCSEA East vs AIS
6 10:10 SMK Kelapa Sawit vs Kolej Vokasional Tanjung Puteri
7 10:30 Break
8 10:50 Cup Quarter final 3
9 11:10 Cup Quarter final 4
10 11:30 9th – 12th Semi final 2
11 11:50 Break
12 12:10 5th – 8th Semi final 2
13 12:30 Cup Semi final
14 12:50 11th – 12th Playoff
15 13:10 7th – 8th Playoff
16 13:30 3rd – 4th Playoff